• slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • شعر و طنز ورزشی
  ز                     بود مرد را راستی

  ز سستـی کژی زاید و کاستـی
  ورزش
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

نامه‌ی سرگشاده‌ی «باشگاه ابومسلم خراسان» خطاب به رئیس فدراسیون فوتبال کشور منتشر شد

   |  شنبه 16 آذر 1392
نامه‌ی سرگشاده‌ی «باشگاه ابومسلم خراسان» خطاب به علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال کشور منتشر شد. به گزارش روابط عمومی مؤسسه‌ی فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان، در طلیعه‌ی این نامه‌ی سرگشاده ـ که چه بسا آخرین نامه‌ی مجموعه مدیران کنونی باشگاه به فدراسیون فوتبال کشور باشد ـ ضمن تسلیت ایام عزا و اسارت آل الله در ماه صفر، ماه حزن و اندوه اهل بیت عصمت و طهارت(س) آمده است: جناب آقای مهندس کفاشیان! در باره‌ی آینده‌ی باشگاه و تیمی شکوه و گلایه می‌کنیم که متعلق نه به استانی دورافتاده و شهری کم برخوردار، بلکه متعلق به استان منسوب به امام مهربانی‌ها و ولینعمت خراسانی‌ها و بلکه همه‌ی ایرانی‌هاست و خاستگاه آن، بزرگترین کلان‌شهر مذهبی جهان و پایتخت معنوی ایران اسلامی و قبله‌ی دلهای شیعیان جهان است، آن هم باشگاهی با قدمتی قریب به پنجاه سال که سال‌های سال، عنوان پرطرفدارترین، مردمی‌ترین و ریشه‌دارترین باشگاه فرهنگی ورزشی شرق کشور را با افتخار و قدرت حفظ نموده است....

ریاست محترم فدراسیون فوتبال کشور! حضرتعالی بهتر از هر شخص دیگری مستحضرید از تاریخ 21/05/1389 که مالکیت این تیم و باشگاه با اصرار فراوان جناب آقای «افشین داوری» مدیرکل وقت محترم تربیت بدنی استان و دبیر شورای عالی ورزش خراسان رضوی رسماً و قانوناً به مجموعه مدیران کنونی واگذار و سپس توسط استاندار محترم وقت و در حضور نمایندگان رسمی فدراسیون و کمیته‌ی انضباطی تأیید گردید، تاکنون قریب به 40 ماه می‌گذرد. این در حالی است که تمامی مدارک و مستندات موجود از مراجع ذی‌صلاح دولتی و مقامات رسمی گرفته مانند «استانداری» تا سایر دستگاه‌های مرتبط مانند «فدراسیون فوتبال کشور»، «کمیته‌ی انضباطی» و «اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی» همه و همه دال بر اثبات مالکیت ما بر این تیم و باشگاه دارد.

رئیس محترم پرمخاطب ترین فدراسیون ورزشی کشور! خرسند بودیم که با حکم مورخ 2/2/92 «کمیسیون ماده‌ی پنج ورزش خراسان رضوی» که متکی بر همین اسناد متقن و با در نظرداشت هزینه‌کرد قریب به 12 میلیارد تومان طی سه سال و نیم گذشته صادر شده، دیگر هیچ جای شک و شبهه‌ای در اثبات مالکیت ما بر تیم و باشگاه باقی نخواهد ماند، اما با راه افتادن قائله‌ی استانی شهریور 92، متأسفانه فدراسیون فوتبال کشور در موضعی منفعلانه و در گیر و دار بحث‌های پیرامونی آن، موضوع محرز «مالکیت» ما بر تیم را به سطح «مدیریت» تنزل داد!

رئیس محترم کمیته‌ی ویژه کنفدراسیون فوتبال آسیا! به نظر حضرت‌عالی که از مدیران باسابقه با تجارب داخلی و خارجی در امر ورزش هستید، «وظیفه‌ی یک مدیر در باشگاه ورزشی چیست؟» مگر نه این است که هزینه‌های جاری تیم می‌بایست توسط «مالک یا مالکان» تأمین شده و توسط «مدیران باشگاه» در چهارچوب منافع تیم هزینه شود؟ کما این که در خصوص باشگاه‌های بزرگ ایران همچون استقلال، سایپا، تراکتور و ...، دولت یا واحدهای تولیدی بزرگ مالک هستند و پرداخت هزینه می‌کنند و مدیران آن ریالی از جیب خود خرج نکرده، بلکه از عواید فعالیت‌های اقتصادی باشگاه نیز حقوق دریافت می‌کنند! جناب‌عالی کجای ایران و بلکه در کجای دنیا سراغ دارید که «مالک یک باشگاه» غایب باشد و ریالی هم هزینه نکند و بعد تمام هزینه‌های باشگاه توسط «مدیران» آن تأمین گردد؟! بنابراین اگر به زعم فدراسیون، سه سال و نیم تمام ما همچنان «مدیر» هستیم، پس در این 40 ماه «مالک باشگاه» چه کسی بوده و اگر ما نیستیم، پس به راستی الان کیست و کجاست؟

عضو محترم شورای راهبردی ورزش کشور! اگر قرار باشد به یک فعال اقتصادی ورزشی پس از سپری شدن 40 ماه و هزینه‌کرد بالغ بر 12 میلیارد تومان بگویند: هرچند اسناد مکفی در دست دارید، اما اولاً «مالک تیم» نیستید و صرفاً «مدیر باشگاهید!»، ثانیاً هیچ بخشی از واحدهای زیرمجموعه‌ی «وزارت ورزش و جوانان»، «فدراسیون فوتبال کشور» و حتی «اداره کل متبوع استانی» حاضر به بررسی اسناد مثبته‌ی هزینه‌کرد 12 میلیارد تومانی ما نشود تا بدانیم اگر به همین منوال ادامه داده و 12 میلیارد کنونی در پایان فصل مثلاً 14 میلیارد شود، چگونه، با چه مکانیزم و در چه مرجع قانونی ثبت و ضبط خواهد شد تا به هنگام ضرورت، مورد استناد قرار گیرد، آن موقع به نظر جنابعالی دیگر سنگ روی سنگ بند خواهد شد؟! 

آن زمان بخش خصوصی علاقمند و توانمند، با این روش و منش غیر مسئولانه‌ی متولیان ورزش کشور و استان، چگونه به آینده اعتماد کرده و در توسعه‌ی اقتصاد ورزش این کشور سرمایه‌گذاری کند؟! اینها سئوالاتی است که از شهریور گذشته تاکنون در مجامع مختلف مطرح شده و حتی جناب آقایان «سید محمدهادی آیت اللهی» نائب رئیس محترم اول فدراسیون و «دکتر هاشمی جواهری» مدیرکل محترم ورزش و جوانان استان هم پاسخی برای آن نداشتند، مضافاً آن که جناب آیت اللهی مشفقانه توصیه می‌کردند که تا تعیین تکلیف نهایی و بیدار شدن مقامات ذیربط استانی از عواقب سوء این غفلت چه بسا غیر قابل جبران، از پایان نیم فصل اول سال 93-92 یعنی ابتدای هفته‌ی گذشته، عملاً هزینه‌ی مازاد دیگری صورت نپذیرد!

شخص اول مدیریت فوتبال کشور! کوتاه سخن آن که بالاخره این مجوز اعطایی فدراسیون به ما آن هم پس از سپری شدن 40 ماه ـ حال هرچه که هست، چه آن را «مالکیت» بنامیم و چه «مدیریت» ـ متأسفانه آن قدر عیارش نزد متولیان ورزش استان افول کرده که نه تنها کوچکترین حمایت مادی و معنوی از تیم صورت نمی‌گیرد، بلکه از صدور یک نامه‌ی حمایتی ساده هم برای دلگرمی اسپانسر قدری که اخیراً حاضر به پرداخت وجوه معتنابهی به باشگاه در ازای تبلیغ بر روی پیراهن بازیکنان در بازی‌های باقیمانده‌ی فصل جاری شده هم دریغ کردند! البته در مقام توجیه این عمل، چنین استناد می‌شود که «مسئولان کنونی» فقط «مدیران باشگاه» هستند و نه «مالکان آن!» و لذا هرگونه پرداخت وجهی به این مجموعه، فاقد وجاهت قانونی است و در مقام اثبات، به پاسخ فدراسیون به نامه‌ی استعلامی «اداره کل ورزش و جوانان استان» تکیه می‌کنند که متأسفانه بر این امر دلالت دارد!

بنابراین روشن است که پس از گذشت «سه سال و نیم!» و هزینه‌کرد قریب به «12 میلیارد تومان!» نباید دیگر هیچ شخص عاقلی در چنین شرایط یک طرفه و نامعلومی، از یک «مدیر هزینه» توقع هزینه‌کرد بیشتری حتی به اندازه‌ی یک ریال داشته باشد! هزینه‌هایی که با این مشی متولیان ورزش استان و سکوت و بی‌تفاوتی مسئولان استانی و شهری، قطعاً دیگر هیچ توجیه مستدل و منطقی نداشته و هیچ برگشت مادی و معنوی برای آن نمی‌توان متصور بود!

جناب آقای مهندس کفاشیان! سخن پایانی آن که، هرچند: «طی این مرحله بی همرهی خضر نکردم اما ... تو مرا باز رساندی به یقینم، هم‌اینم کافی است» و لذا جایی که هزینه‌کرد میلیاردی چهار فصل ورزشی و پرداخت هزینه‌های قریب به 80 دیدار به چشم نکته سنجان نمی‌آید و عدم پرداخت هزینه‌ی چند میلیونی فقط یک بازی، آن چنان برخی فوتبالی‌های استان را برآشفته می‌کند که نه تنها حق و حقیقت را انکار می‌کنند، بلکه در درستی راه همراه رفته هم، تردید جدی به میان می‌آورند، به نظر می‌رسد که باید گفت: «دیگر بس است!» و اقدامات مسکّن و تدابیر مقطعی از این دست، دیگر نجات‌بخش ابومسلم نخواهد بود، چراکه هیچ تضمینی برای عدم تکرار این وقایع تلخ وجود ندارد! 

ریاست محترم فدراسیون فوتبال کشور! بنابراین ضمن قدردانی از مساعی گذشته حضرت‌عالی و همکاران و با تمام احترامی که به جامعه‌ی بزرگ پیش‌کسوتان دلسوز، هواداران قدرشناس و مردم ورزش دوست خراسان بزرگ خاصه اصحاب فهیم رسانه قائلیم، رسماً اعلام می‌داریم چنانچه ظرف 48 ساعت آینده، طی نامه‌ای رسمی، مراتب «تأیید حقوق حقه‌ی ما به عنوان مالکان امتیاز بهره‌برداری از تیم و باشگاه ابومسلم خراسان» از سوی فدراسیون فوتبال به عنوان بالاترین مرجع تصمیم‌گیری و حل اختلافات ورزشی تصریح نگردد، از ادامه‌ی این مسیر بی‌فرجام، خودداری کرده و رسماً پایان سه سال و نیم حضور خود را طی بیانیه‌ای روشنگرانه، شفاف و بی‌پرده اعلام می‌کنیم. 

بدیهی است مسئولیت هرگونه عواقب سوء و تبعات منفی برای آینده‌ی ورزشی این تیم محبوب و آتیه‌دار، صرفاً متوجه مسببان بروز چنین شرایط بغرنجی است و مطمئنیم پس از انتشار تمامی مستندات موجود در سایت رسمی باشگاه و فضای رسانه که صرفاً با هدف تنویر افکار عمومی، درج و ضبط در حافظه‌ی تاریخی ورزش استان و کشور و فراخواندن وجدان‌های آزاد و منصف به قضاوت عادلانه صورت می‌گیرد، جامعه‌ی هواداران مظلوم اما فهیم و غیور باشگاه، خود سره را از ناسره و خدوم را از ناسپاس خواهند شناخت!

البته پنهان نماند مدیران این مجموعه، با عنایت به در اختیار داشتن اسناد قانونی مکتسبه و مکفی از مراکز قانونی ذیربط و فوق‌الاشاره طی سه سال و نیم گذشته، حق هرگونه استیفای حقوق مادی و معنوی خود را از طریق مراجع صالحه چه در داخل و چه خارج از کشور برای خود محفوظ داشته و حتماً شکایت خود را در مراجع قضایی و ورزشی تا حصول نتیجه پیگیری خواهند کرد.

نشاط روح و سلامت جسم یکایک شهروندان خطه‌ی خورشید را از رهگذر تعالی ورزش استان امام مهربانی‌ها در سایه‌سار «شریعت نبوی» و «عدالت علوی» از درگاه حضرت حق خواستاریم. 

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

اهم اخبار اقتصاد ورزش


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی استان در قاب ایسنا


کلیپ رونمایی از پلاک افتخار پیشکسوت ورزش مشهد - استاد تهرانی، داور فوتبالهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

از سه روز پس از فینال جام ملتها تا 26 اردیبهشت؛ برنامه کامل نیم فصل دوم لیگ برتر اعلام شد . سازمان لیگ برتر فوتبال ایران دقایقی پیش برنامه کامل نیم فصل دوم لیگ برتر هجدهم را اعلام کرد. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، برنامه نیم فصل دوم مسابقات هجدهمین دوره لیگ برتر به شرح زیر است: هفته شانزدهم
گرامیداشت دهه مبارک فجر و روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷
پارس جنوبی جم- فولاد خوزستان – ساعت ۱۶:۰۰ – ورزشگاه تختی جم بوشهر استقلال خوزستان – ماشین سازی تبریز – ساعت ۱۶:۰۰ – ورزشگاه غدیر اهواز سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷

>>> مشاهده برنامه کامل ...
شانزدهمین «جشنواره فیلم فجر تهران» در مشهد


جدول نتایج زنده دیدارهای داخلی و خارجیوبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com