تبلیغات
 • بنر تبریک ولادت امام حسن مجتبی علیه السلام
 • slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • شعر و طنز ورزشی
  ز                     بود مرد را راستی

  ز سستـی کژی زاید و کاستـی
  ورزش
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

دکتر وفایی: برند ابومسلم یک ظرفیت عمومی برای هواداران است، شرکت مسلم رضوی به سهامی عام تبدیل خواهد شد

   |  یکشنبه 16 تیر 1392


رییس هیات مدیره باشگاه فرهنگی ورزشی مسلم رضوی عنوان كرد: امتیاز شركت مسلم رضوی می‌تواند در بورس شركت کند. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)- منطقه خراسان، دكتر اسماعیل وفایی شب گذشته در برنامه ورزش خراسان در ادامه بحث مدل جدید مالكیت باشگاه مسلم رضوی تصریح كرد: طی ابلاغیه دكتر هاشمی در تاریخ دوم اردیبهشت سال جاری مبنی بر واگذاری این باشگاه اعلام شد كه شرکت مسلم خراسان رضوی باید تبدیل به سهامی عام شود. وی همچنین در خصوص  امكان حضور تیم ابومسلم در بورس تصریح كرد: تیم ابومسلم نمی‌تواند وارد بورس شود اما امتیاز این تیم که به شركت واگذار شده قابلیت عرضه در بورس را دارد که 50 درصد از سهام به صورت خصوصی به موثرین اقتصادی واگذار و 30 درصد آن به صورت فراگیر به هواداران و پیشكسوتان عرضه خواهد شد...

وفایی با بیان اینكه بدنه شركت مسلم رضوی سالم بوده و هیچ گونه بدهی ندارد، افزود: فعالان اقتصادی با خرید سهام می‌توانند در این شركت سرمایه‌گذاری كرده و طبیعی است كه لوگو‌ و آرم تمامی شركت‌های سهام‌دار در فرم‌های تبلیغاتی موسسین قرار خواهد گرفت و نمی‌توان به طور خاص عنوان كرد كه اسپانسر تیم هستند بلكه سهام‌دار بوده و جدا از موضوع سهام‌داری شركت‌های علاقه‌مند می‌توانند بر روی پیراهن و البسه بازیكنان تبلیغ كرده و عنوان اسپانسر را بگیرند.

وی اظهار كرد: در مدل عرضه شده كه سه سال پیش به صورت خام بوده و امسال  توسط دكتر هاشمی جواهری تنظیم و مطرح شد، اگر به ورزش نگاه سودآورانه نباشد راهی برای بقاء وجود نخواهد داشت به همین دلیل باید براساس طرح موجود از تمامی ظرفیت‌های استانی هواداران و حامیان مالی استفاده كنیم تا باشگاه به نتیجه برسد.

وی با اشاره به زمین الهیه عنوان كرد: این زمین كه به اندازه 80 هكتار است و قیمتی حدود 100 میلیارد تومان دارد قرار است تا مجتمعی فرهنگی، ورزشی و تجاری در آن احداث شده و در این زمینه با برندها و مارك‌های بزرگی همانند آدیداس نایك و پوما مذاكراتی شده و مطمئنا سودآوری زیادی از این طریق باشگاه خواهد داشت.

رییس هیات مدیره باشگاه مسلم رضوی با بیان اینكه اداره باشگاه توسط یك نفر پیش از این جواب نداده، افزود: به همین منظور نیاز بود تا طرح دیگری به كار گرفته شود و هدف ما عمومی‌سازی باشگاه  ابومسلم بوده و نه دولتی كردن آن یعنی مردم نیز در اداره و امتیاز آن سهیم باشند.

وی ادامه داد: پیش از این نگاه به باشگاه ابومسلم متفاوت بود به طوری كه تمامی فعالان اقتصادی تنها در این تیم هزینه می‌كردند  اما در حال حاضر این نگاه تغییر كرده  و مطمئنا سودآوری زیادی در پشت آن خواهد داشت.

وی همچنین در خصوص نام و برند ابومسلم تصریح كرد: ابومسلم تیمی است كه نام آن 50 سال با تمام باورهای مردم این استان عجین شده است و در حال حاضر در جایگاهی قرار دارد كه می‌توان با استفاده از برند این تیم برای هواداران استفاده كرد و همانند تیم‌های دیگر درآمدزایی صورت گیرد.

وی با اشاره به ساختار شركت مسلم رضوی ادامه داد: موسسه به سه زیربخش ورزشی، اقتصادی و فرهنگی تقسیم می‌شود كه برنامه‌ها و نگاه ما در هر بخش مشخص شده است.

وفایی همچنین گفت: از ابتدای تاسیس ابومسلم تا به امروز هر ذی‌حقی كه وجود داشته  و در هر دوره‌ای مدیریت باشگاه به عنوان مربی،‌ بازیكن و یا هوادار حضور داشته است می‌تواند با استفاده از سهام در این باشگاه حضور داشته باشد.

وی با اشاره به اینكه پس از برگزاری مجمع عمومی هیات مدیره و سپس مدیر عامل این باشگاه تازه تاسیس مشخص خواهد شد، افزود: در شروع فعالیت این شركت اولویت طرح‌های نو اقتصادی بوده است كه برای اولین بار نمایندگی بزرگترین خودروسازی دنیا برای مشهد گرفته شد كه با توجه به این اتفاق فعالان اقتصادی زیادی جلب باشگاه شدند.

وفایی ادامه داد: همچنین اولین برند استاندارد كافی‌شاپ و فست فود مختص باشگاه در استان و خارج از آن است كه قرار است فعالیت‌های دیگری نیز در این زمینه صورت بگیرد.

در ادامه این برنامه شافعی، رییس اتاق بازرگانی استان خراسان رضوی و نایب‌رییس اتاق بازرگانی كشور در خصوص مدل مالكیتی جدید ابومسلم با ابراز خوشحالی از مشخص شدن وضعیت مالكیت ابومسلم  گفت: با توجه به اینكه همه خراسانی‌ها تعصب و نگرانی خاصی برای این باشگاه قدیمی دارند فعالان اقتصادی موجود در استان نیز از نظر كمك كردن به ابومسلم آمادگی كامل دارند اما مسائل اقتصادی از نگاه فعالان این حوزه در یك جلسه  حل نخواهد شد و نیاز به بررسی طرح‌های موجود دارد.

وی ادامه داد: پس از بررسی‌ها و براساس اطلاعات مشخص تصمیم نهایی گرفته خواهد شد اما از لحاظ مالی همه ما آمادگی داریم كمك كرده تا این تیم دیده شود و در جایگاه خود قرار بگیرد.

نصیرزاده سرپرست كمیته حقوقی و تنظیم مقررات فدراسیون فوتبال نیز در تماس تلفنی با اشاره به قوانین موجود برای شركت‌‌ها، تصریح كرد: فدراسیون فوتبال اعتقاد دارد مدیر عامل و هیات مدیره نباید ورزشی بوده بلكه باید یك مدیر اقتصادی باشد زیرا حیات یك باشگاه در این صورت تضمین خواهد شد.

وی ادامه داد: كسانی كه در تجارت و اقتصاد بوده می‌توانند به راحتی مدیریت یك باشگاه و شركت ورزشی را بر عهده بگیرند در حالی كه مطمئنا كمیته فنی باشگاه باید ورزشی و با تجربه كافی در این زمینه باشند.

در  این برنامه همچنین مدیركل ورزش و جوانان خراسان رضوی با مرور صحبت‌های هفته گذشته  در خصوص مدل جدید مالكیت اظهار كرد: این طرح طی 1.5 ساله بر روی آن بررسی شده و برنامه‌ریزی‌های لازم صورت گرفته اما باید اجازه دهیم كار به صورت ریشه‌ای و به مرور انجام شود.

دكتر علی‌اكبر هاشمی جواهری افزود: در خصوص  حضور فعالان اقتصادی در باشگاه مسلم رضوی نیز باید در وهله اول اعتماد‌سازی صورت گرفته كه  مطمئنا در یك جلسه  توانایی توضیح تمامی برنامه‌های انجام شده وجود ندارد و باید جلسات بیشتری با موثرین  اقتصادی برگزار شود.

وی تاكید كرد:  تیم ابومسلم خراسان  خوشبختانه در مسیر درست خود افتاده و باید همه دست به دست هم دهیم تا به هدف خود برسد.

هاشمی جواهری همچنین در پاسخ به صحبت‌های مدعیانی همچون مجداسلامی تصریح كرد: در طی مدیریت باشگاه ابومسلم عده‌ای به دلیل عملكرد نامناسب و تنها با نیت استفاده از منابع و با توجه به منافع خود مشكلاتی را برای باشگاه ایجاد كردند اما افرادی  نیز مانند مجدالاسلامی صادقانه و با نیت كمك وارد عرصه شدند اما متاسفانه به دلیل وضعیت موجود متضرر شده كه من از این بابت از وی تشكر  می‌كنم.

وی تاكید كرد: به عنوان مدیریت اداره كل ورزش و جوانان و مدعی عموم از تمامی حقوق این افراد دفاع كرده و از كسانی مانند مجدالاسلامی كه صادقانه حمایت‌های مالی خود را از این باشگاه داشته است دفاع و حمایت خواهم كرد.

 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

اهم اخبار اقتصاد ورزش


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی استان در قاب ایسنا


کلیپ رونمایی از پلاک افتخار پیشکسوت ورزش مشهد - استاد تهرانی، داور فوتبالهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

از سه روز پس از فینال جام ملتها تا 26 اردیبهشت؛ برنامه کامل نیم فصل دوم لیگ برتر اعلام شد . سازمان لیگ برتر فوتبال ایران دقایقی پیش برنامه کامل نیم فصل دوم لیگ برتر هجدهم را اعلام کرد. به گزارش "ورزش سه" و به نقل از روابط عمومی سازمان لیگ فوتبال ایران، برنامه نیم فصل دوم مسابقات هجدهمین دوره لیگ برتر به شرح زیر است: هفته شانزدهم
گرامیداشت دهه مبارک فجر و روز نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران
دوشنبه ۱۵ بهمن ۹۷
پارس جنوبی جم- فولاد خوزستان – ساعت ۱۶:۰۰ – ورزشگاه تختی جم بوشهر استقلال خوزستان – ماشین سازی تبریز – ساعت ۱۶:۰۰ – ورزشگاه غدیر اهواز سه شنبه ۱۶ بهمن ۹۷

>>> مشاهده برنامه کامل ...

جدول نتایج زنده دیدارهای داخلی و خارجیوبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com