• slidebg1
  امیررضا خادم، معاون حقوقی و امور استان های وزارت ورزش و جوانان:
  اگر کسی می تواند هزینه های تیم محبوب ابومسلم
  را تضمین کند، پیش بیاید تا تیم به آنها واگذار شود
 • الهوا والعبوا فانی اکره ان یرى فی دینکم غلظة
  تفریح و بازى کنید
  زیرا دوست ندارم در دین شما
  خشونت و سختگیری
  دیده شود!
  پیامبر اکرم (ص)
 • شعر و طنز ورزشی
  ز ورزش بــود مـرد را راستــی

  ز سستـی کژی زاید و کاستــی
  تو کز ورزش دیگران دلخوشی
  نشاید که نامنت نهند ورزشی
 • اسلام، دین
  نشاط و شعف
  است نه اندوه...
  فیلسوف و شهید مظلوم دکتر بهشتی
  ورزش، باعث ارتقای شاخص های سلامت جسمی و روحی ورزشکاران و افزایش شور و نشاط اجتماعی در جامعه می شود

روایت شهرآرا از برگزاری نخستین هم اندیشی اخلاق در فوتبال و آیین تجلیل از برترین های اخلاق و سادات

   |  سه شنبه 24 آبان 1390

در بحبوحه روزهایی كه حركت غیراخلاقی دو بازیكن فوتبال در رشت و كتك زدن ناجوانمردانه یك داور در تالش، فضای رقت باری به فوتبال داده است، بزرگان و مسئولان تراز اول فوتبال كشور در مشهد جمع شدند و به برترین های اخلاق جایزه دادند.  در این مراسم كه برای دومین بار در مشهد برگزار شد، گروهی از مربیان و مسئولان و تعدادی از بازیكنان در قالب یك همایش، راهكارهای خود را برای تلطیف فضای اخلاقی فوتبال كشور و رسیدن به آرمان شهر فوتبال پاك ارائه كردند. پیشنهادهای كه روی كاغذ ترسیم دلنشینی دارد اما باور اینكه بتواند دربرابر جریان توفنده و لجام گسیخته ورود مادیات به فوتبال مقابله كند، اندكی دشوار می‌نماید. طعنه آمیز اینكه بسیاری از مروجان شعارهای خوش رنگ و لعاب اخلاق كه صبح دیروز پشت تریبون همایش، از ناپاك شدن فوتبال تاسف می خوردند، خود نقش انكار ناپذیری در به‌وجودآمدن این فاجعه دارند. ....
پیشنهاد حاج احمد واعظی
پیش از شروع رسمی همایش، شركت‌كنندگان شنبه شب به حرم مطهر رضوی رفتند تا ضمن زیارت، در جلسه هیئت مذهبی جامعه اسلامی كه به دعوت وفایی، مالك باشگاه ابومسلم صورت گرفته بود ، شركت كنند. به گزارش خبرآنلاین، مداح این مراسم واعظی بود که در جریان خواندن مولودی یک پیشنهاد جالب هم به مسئولان باشگاه ابومسلم داد. او گفت: «اسم باشگاه ابومسلم را عوض کنید. ابومسلم نام کسی است که آمد جلوی ائمه(ع) ایستاد. اینکه الان ابومسلم پیراهن سیاه می‌پوشد و به آن می‌گویند سیاه‌جامگان خوب نیست. به نظرم اگر اسم تیم را بگذارید ثامن یا ضامن، تیمتان هم موفق‌تر می‌شود. یکی از مسائلی که باعث شده تیم فوتبال ابومسلم نتواند به لیگ برتر برسد همین است که ابومسلم جلوی دین ایستاده و حالا شما نام تیمتان را گذاشته‌اید ابومسلم.»! 

استاندار: ورزش صحنه بد اخلاقی نیست
اولین هم اندیشی «اخلاق در فوتبال» با سخنان استاندار خراسان رضوی آغاز شد. محمود صلاحی، صحنه ورزش را بزرگ‌ترین صحنه اجتماع جوانان دانست و خاطرنشان كرد: ورزش، صحنه بداخلاقی نیست.
امروزه تعدادی زیادی از جوانان كشور ما به ورزش علاقه دارند و محبوب‌ترین رشته ورزشی نیز فوتبال است كه علاقه‌مندان زیادی را به سمت خود جلب كرده است، به همین دلیل بروز بداخلاقی در این ورزش، تبعات ناخوشایندی خواهد داشت و تاثیر فراوانی بر روی هزاران نفر خواهد گذاشت.

كفاشیان : بداخلاقی ها را برجسته نكنیم
در نخستین نشست هم‌اندیشی «اخلاق در فوتبال»، رئیس و نایب رئیس فدراسیون فوتبال از لزوم نشان دادن زیبایی‌های فوتبال به جای زشتی‌هایش حرف زدند. علی كفاشیان با تشكر از میزبانی مشهد گفت: اخلاق در فوتبال بسیار بسیار زیاد است و فعالان فوتبال كه نزدیك به یك‌میلیون نفر هستند، دارای ویژگی‌های اخلاقی بسیار زیادی می‌باشند، اما متاسفانه شرایط به گونه‌ای است كه بداخلاقی‌ها بزرگ و برجسته نشان داده می‌شود. ما كه مدعی اخلاق هستیم، باید در مسائل اخلاقی بیشتر كار كنیم. مهدی تاج نایب هم با اشاره به پیچیدگی‌های فوتبال گفت: خودمان آمده ایم به مربیان و بازیكنان پر حاشیه ارزش داده‌ و بیشتر با آن‌ها مصاحبه كرده‌ایم. اگر تا دیروز خانواده‌ها فرزند بد را تنبیه می‌كردند، اما امروز فرزندان خوبشان را تشویق می‌كنند تا این‌گونه به صورت غیرمستقیم فرزند بد تنبیه شود. 

پیشنهادهای پنجگانه مجید جلالی 
نشست هم‌اندیشی فدراسیون فوتبال با پیشنهادهای پنجگانه مجید جلالی گرم شد. سرمربی تیم فولاد خوزستان كه به عنوان یكی از دعوت شدگان در این نشست حاضر بود، تدوین نظام ارزشیابی در ورزش، تبدیل باورها به ارزش فرهنگی به صورت تخصصی در ورزش، معرفی الگوهای خاص ورزشی بر اساس شیوه‌های تدوین شده، انطباق ارزش های طراحی شده با واقعیت‌های پذیرفته شده در جامعه و تغییر دیدگاه تربیتی از تنبیه صرف به تشویق و تنبیه با اولویت تشویق، را پنج راهكار برای نهادینه كردن اخلاق در ورزش نام برد. وی به جمله‌‌ای از یك دانشمند هم اشاره كرد و گفت: از دانشمندی پرسیدند: اگر قصد داشته باشی انسان خوب را معرفی كنی، چه می‌گویی؟ گفت: به آن كه اخلاقش خوب باشد نمره یك می‌دهم، اگر آن فرد ثروت داشته باشد، یك صفر هم جلوی آن یك می‌گذارم. اگر بتواند نتیجه‌ بگیرد، یك صفر دیگر به آن اضافه می‌كنم و اگر بتواند ارتباط خوبی برقرار كند، یك صفر دیگر اضافه می‌كنم، اما در آخر اگر اخلاق نداشته باشد، آن یك را بر می‌دارم و دیگر هیچ از او باقی نمی‌ماند.وحید هاشمیان،همایون بهزادی،دكتر صدر،عبدالحمید احمدی رئیس انجمن نویسندگان ورزشی كشور،عبدالله ویسی مربی صبا ،كوشا مدیرعامل باشگاه سایپا و هوشنگ نصیرزاده كارشناس داوری هم از دیگر سخنرانان این جلسه بودند.

*حضور پررنگ مشهدی ها در جمع با اخلاق ها
منشادی-پایان بخش همایش اخلاق در فوتبال تقدیر از برگزیدگان با اخلاق فوتبال در بخش های مختلف بود. در این مراسم كه عصر یكشنبه در سالن همایش های آستان قدس رضوی برگزار شد مشهدی ها هم حضور پررنگی داشتند.حسن كامرانی فر و محسن تركی دو داور مشهدی عنوان با اخلاق ترین داوران ایران را به دست آوردند. در فوتبال بانوان فاطمه ارژنگی بانوی فوتبالیست مشهدی در لیست سه بازیكن با اخلاق كشور قرار گرفت. در قسمت بازیكنان سعید خانی از تیم ابومسلم و در بخش مربیان خداداد عزیزی جایزه گرفتند. همچنین از سید كاظم غیاثیان، سید مصطفی حقیقی و سید رضا عطارزاده هم به عنوان سادات جلیل القدر تقدیر و حاج مهدی قیاسی به عنوان پیشكسوت اخلاق خراسان رضوی تقدیر شد.همچنین در این مراسم از وحید هاشمیان، مهدی مهدوی كیا و ابراهیم صادقی كاپیتان سایپا به عنوان بازیكنان اخلاق لیگ برتر تقدیر شد.در بخش مربیان حمید استیلی، مجید جلالی و منصور ابراهیم زاده عنوان مربیان اخلاق را كسب كردند و در پیشكسوتان این عنوان به همایون بهزادی رسید. در فوتسال محمد كشاورز بازیكن گیتی پسند با اخلاق ترین شد.در قسمت تقدیر از مدیران عامل با اخلاق فوتبال كشور هم از آرش كوشا مدیر عامل سایپا،محمدرضا ساكت و سیف ا... دهكردی قدردانی گردید. 

حمید رضا معصومیان 
 • پنجشنبه 26 آبان 1390 02:39 ب.ظ
  پیشنهاد تغییر نام ابومسلم جالبه ؟؟؟ متاسفم براتون
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

اهم رویدادهای فوتبالی کشور در آئینه رسانه ها

اهم اخبار ورزشی از نگاه فارس


در قاب ورزش سه


اخبار ورزشی استان در قاب مهر


کلیپ ورزشی - فوتبالیهواداران ابومسلمی در وبگاه خود چه می گویند؟

با برگزاری مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین لیگ برتر فوتبال برنامه کامل این رقابت‌ها در تاریخ ۱۵ مرداد ۱۳۹۸، برنامه کامل نوزدهمین دوره لیگ برتر فوتبال مشخص شد. به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، مراسم قرعه‌کشی نوزدهمین دوره لیگ برتر عصر امروز (سه‌شنبه 15 مرداد 1398) در مشهد انجام شد. این مراسم در حالی برگزار شد که به دلیل آماده نبودن ورزشگاه‌ها، زمان آغاز این مسابقات هنوز مشخص و اعلام نشده است. برنامه کامل نیم‌فصل اول لیگ نوزدهم به شرح زیر است: >>> ادامه ...


وبگاه های ابومسلمی در جستجوی چیست؟

امیر رضا خادم: همه باید برای احیای باشگاه ابومسلم تلاش کنند!  این فراز  ارزشمند از زبان معاون  محترم حقوقی و امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان کشور و  چهره‌ی نام آشنای ورزش استان امام مهربانی ها، حضرت امام رضا، علیه آلاف التحیه  و الثناء، دقیقاً همان هدفی است که ما از ده سال پیش در پی آنیم!  به یاد دارم تابستان سال 1386، بخشی به نام «واحد فناوری اطلاعات» اساساً در باشگاه وجود نداشت و تنها نشانه‌ی فعالیت در این زمینه، یک سایت نصفه نیمه‌ای بود که هر شش ماه  یک بار هم چه بسا به روز نمی شد! تصمیم قطعی خودمان را گرفتیم تا آغاز کنیم روند «مستندسازی» کلیه‌ی مستندات باشگاه را با شعار «هرچه متن، هرچه عکس، هرچه  فیلم و در نهایت هر چه صدا» و چون ضرورت داشت این مستندات انحصاراً در فضای دیجیتال محافظت شود، از این رو در حد توان، کلیه‌ی مستندات آنالوگ را تبدیل  به مستندات دیجیتالی کردیم و در گذشته بر روی درایوهای فیزیکی قرار دادیم و  امروزه در بستر فضای ابری نگهداری و محافظت می‌کنیم!  ...

«باشگاه فرهنگی ورزشی ابومسلم خراسان»
 Aboumoslem Khorasan FC -  www.aboumoslemfc.ir

Copyright © 2006
با تشکر از: سایت ستاپ
قدرت گرفته با از  MihanBlog.com

ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو